Adwent – Dzień XII

„Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je”.

Dwie sprawy, pierwsza, że największym z ludzi jest Jan Chrzciciel. Gigant, większy niż największe głowy państwa, niż gwiazdy show-biznesu. Na podium osobowości ludzkich zajmuje pierwsze miejsce. Zupełnie inaczej aniżeli to się przedstawia między nami. U Boga są inne kryteria „popularności” sławy i chwały.

I druga sprawa, o Tobie, o mnie, że najmniejszy w Królestwie Niebieskim większy jest od Jana Chrzciciela. To Ty jesteś, ja jestem, przeznaczony do Królestwa Niebieskiego, zdobywaj je, nie pozwól, aby, śmieszne w oczach Boga, sprawy tego świata zagłuszyły w Tobie to przeznaczenie. Walcz o Nie, troszcz się, wyrywaj się. I nie siedź jak jakaś ciapa z założonymi rękami. Królestwo samo do Ciebie nie przyjdzie.
Bądź gwałtownikiem o Tę sprawę, sprawę Najwyższej Wagi, Twego życia.