Adwent – Dzień XIII

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Share on skype
Share on twitter
Share on whatsapp

Jezus powiedział do tłumów: „Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest ono do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: «Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili». Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: «Zły duch go opętał». Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: «Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników». A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny”.

Jak ktoś chce żyć bez Boga, to jakaś wymówka się znajdzie. A to, że Msza za długa, Biblia za nudna, w kościele za zimno, kazanie głupie albo za długie, albo za krótkie, organy za głośnie, organista fałszuje, ksiądz to pedofil albo coś takiego i na dodatek zdziera nieludzko z człowieka, że mi nie ochrzcił, że nie wystawił mi zaświadczenia do bycia chrzestnym, spowiedź bez sensu, modlitwa dobra, ale dla babć, Kościół za konserwatywny lub za liberalny.

Co jeszcze? Kolekcja wymówek, nie ma granic.
To, co powyżej nie ma nic wspólnego z mądrością i dojrzałością.
Nie kapryś, a jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny.

Połowa Adwentu za nami.

photo: Vesiledidek Seyran; Crowded/flickr.com

 
 
 
 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
Dodatkowa Msza św. w piątek
15:00 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards