Adwent – Dzień XV

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

Adwent – XV dzień

„Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”.

Najbardziej do Jezusa przekonują mnie ludzie, którzy doświadczyli Jego obecności, Jego działania, ci którzy pozwolili się przemienić dzięki Jego łasce i teraz żyją Jego życiem.

Młode kobiety za klauzurami, uśmiechnięte niekłamanym uśmiechem; małżeństwa, które mimo prób miłości, pozostają sobie nawzajem wierni; siostry Misjonarki z Kalkuty stojące bladym świtem na nieoheblowanych deskach w swych zimnych kaplicach; studenci, którzy postanawiają żyć w czystości, nie udają małżeństwa, skoro nim nie są; misjonarze z Kamczatki lub z północnej Etiopii, sami nie sami ciągnący godzinami by znaleźć jedną, dwie, trzy osoby; tamta kobieta, matka i córka, zjedzona niemalże całkowicie przez rak – łysa, słaba i ciągle z różańcem; ci co codziennie przychodzą na roraty, spowite ciemnością, dzień w dzień, choć trzeba wstać dużo wcześniej, choć potem całe godziny pracy; ludzie którzy nie zadawalają się półśrodkami, „ a jakoś to będzie”, ale nieustannie podwyższają sobie poprzeczkę, standardy życia, chociaż nie brakuje tych, którzy śmiejąc się z ich, mówią „a po co”…

„A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”.

photo – Leon Seierlein/unsplash.com

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards