Adwent – Dzień XV

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Share on skype
Share on twitter
Share on whatsapp

Adwent – XV dzień

„Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”.

Najbardziej do Jezusa przekonują mnie ludzie, którzy doświadczyli Jego obecności, Jego działania, ci którzy pozwolili się przemienić dzięki Jego łasce i teraz żyją Jego życiem.

Młode kobiety za klauzurami, uśmiechnięte niekłamanym uśmiechem; małżeństwa, które mimo prób miłości, pozostają sobie nawzajem wierni; siostry Misjonarki z Kalkuty stojące bladym świtem na nieoheblowanych deskach w swych zimnych kaplicach; studenci, którzy postanawiają żyć w czystości, nie udają małżeństwa, skoro nim nie są; misjonarze z Kamczatki lub z północnej Etiopii, sami nie sami ciągnący godzinami by znaleźć jedną, dwie, trzy osoby; tamta kobieta, matka i córka, zjedzona niemalże całkowicie przez rak – łysa, słaba i ciągle z różańcem; ci co codziennie przychodzą na roraty, spowite ciemnością, dzień w dzień, choć trzeba wstać dużo wcześniej, choć potem całe godziny pracy; ludzie którzy nie zadawalają się półśrodkami, „ a jakoś to będzie”, ale nieustannie podwyższają sobie poprzeczkę, standardy życia, chociaż nie brakuje tych, którzy śmiejąc się z ich, mówią „a po co”…

„A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”.

photo – Leon Seierlein/unsplash.com

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
Dodatkowa Msza św. w piątek
15:00 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards