Adwent – 18 grudnia

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Share on skype
Share on twitter
Share on whatsapp

„Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło”.

Podziwiam dzisiaj wiarę św. Józefa, jest ona większa niż Abrahama, ojca naszej wiary.
Bo to, że urodzi się człowiek z łona starej kobiety jest trudne do pomyślenia, ale możliwe, a to że urodzi się człowiek bez udziału mężczyzny jest zupełnie nieprawdopodobne. A Józef w to wierzy; w to, co powiedział mu Anioł i bierze Maryję do siebie. I nie dostanie żadnego potwierdzenia, że tak jest naprawdę, że ten chłopiec to Syn Boży, to prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek. Będzie widział tylko w Betlejem zasikanie, płaczące dziecko, potem ucieczkę, potem zgubi się w świątyni mając dwanaście lat, a potem będzie coś mówił, że ma misję, zadanie otrzymane od Ojca w niebie. A kiedy Jezus uczynił swój pierwszy cud w Kanie, Józef najprawdopodobniej już nie żył.
Podziwiam wiarę św. Józefa, dla którego jest ona całkowicie ryzykowna i dla której nie ma często żadnego potwierdzenia. Podziwiam jego wiarę, pokorę i cierpliwość.

Ile jest takich ludzi, cichych, pokornych, nieznanych, łagodnych, borykających się codziennie z milionami problemów, żyjących w ciągłej niepewności, ale w głębokiej ufności. Ludzi nieznanych, niepodziwianych, zapomnianych, dla których życie nie jest bajką, podróżą, ale zmaganiem o godność.
Św. Józefie – módl się za nami.
Św. Józef to nie tylko cieśla, mąż Maryi, ojczym Jezusa, ale przede wszystkim człowiek głębokiej wiary. 

photo: Todd Quackenbush/unsplash.com

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
Dodatkowa Msza św. w piątek
15:00 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards