Adwent – 21 grudnia

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

„W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.

Piękne jest to, że Maryja pierwsza poszła, pierwsza weszła. Nie czekała, aż jej się ukłonią, aż ją pozdrowią, chociaż w pełni na to zasługiwała. Prześcigajmy się w miłości, uczmy się tej postawy, że więcej radości jest w dawaniu, aniżeli w braniu. Bądźmy w pierwsi w okazywaniu dobrych gestów, dobrych słów i szacunku naszym bliźnim.
Ale Maryja poszła jeszcze po coś? Otrzymała Ona znak od Boga, „oto również krewna Twoja jest w ciąży, ta która uchodzi za niepłodną. U Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Poszła Ona, aby ten znak uszanować, aby w ten sposób oddać cześć samemu Bogu.

Ile takich Bożych znaków otrzymałeś w swoim życiu: jakieś słowo, jakiś znak, gest, natchnienie, myśl, spotkanie, zdarzenie, przyjaciel. Co z nimi robisz, jak się wtedy zachowujesz, jak się do nich ustosunkowujesz. Idziesz, by je podjąć i tym samym oddać Bogu chwałę, cz też lekceważysz to.

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards