Wielki Post – Środa Popielcowa

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

Środa Popielcowa

Msza św. z posypaniem głów popiołem – godz. 10:30 oraz 19:00.

Dzisiaj w Kościele rzymskokatolickim Środa Popielcowa: początek sześciotygodniowego czasu refleksji duchowej, zwanego Wielkim Postem. Czasu przygotowującego do święta Paschy, do głębszego przeżywania pamiątki śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Przygotowanie to odbywa się w Polsce wciąż tradycyjnie przez post ilościowy oraz jakościowy (ryba zamiast innych zwierząt), ale ta asceza gastronomiczna nie może być najważniejsza. Post jest przede wszystkim sprawą serca, czyli ducha, a nie brzucha. Serdeczność wobec bliźniego, pogodzenie się z nim po długotrwałym konflikcie, cierpliwsze znoszenie jego gadulstwa ważniejsze są od tego, co na talerzu, od wszelkich znaków zewnętrznych. A jeżeli już ograniczenia żywnościowe, to nie czysto formalne w stylu: ryba, czyli łosoś droższy, mniej ascetyczny przecież od kurczaka. Sensowniejsza etycznie jest na przykład rezygnacja z czekolady czy innych przysmaków niż podobne rozróżnianie między kręgowcami.

Każda religia ma skłonność do formalizowania zasad, ale chrześcijaństwo powstało właśnie z buntu przeciw formalnym rygorom judaizmu, między innymi również gastronomicznym!
Bądźmy konsekwentni, uwierzmy Ewangelii!

Post jest pomysłem ogólnochrześcijańskim i nie tylko chrześcijańskim. Praktykowany jest w innych religiach. Co więcej, prawosławie stosuje tradycyjne zasady postne o wiele bardziej rygorystycznie niż katolicyzm, ewangelicy jednak zrezygnowali z nich przykładnie. Nie róbmy z zasad kościelnych czegoś w rodzaju kodeksu drogowego!

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30 


Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek, środa
po porannej Mszy św. do 9:00

Wtorek, czwartek
po wieczornej Mszy św. do 21:00

lub po telefonicznym umówieniu

Na protokoły przedślubne prosimy o umówienie się na oddzielny indywidualny termin po ustaleniu daty z duszpasterzem.

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards