Wielki post – dzień III

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: „Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?”

Jezus im rzekł: „Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki oblubieniec jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im oblubieńca, a wtedy będą pościć”.

Im większy smutek, tym większa miłość. Im bardziej przeżywam czyjeś odejście, tym bardziej okazuję swoją miłość. Mały smutek – mała miłość; wielki smutek – gorętsza miłość. Kim jest dla nas owy Pan Młody? Kim on Jest? Jest nim ten, który powiedział i ja Ciebie nie potępiam. Jaki jest nasz smutek, jakie jest nasze uczucie, kiedy zabraknie w naszym życiu Boga, kiedy grzech, nieprawość, chciwość, pycha tego świata tak się w nas rozpanoszą, że, właściwie, nie ma już miejsca dla tego, który JEST.

    Największym problemem, bólem świata jest to, że nie odróżniamy tego, co dobre, od tego, co złe; że właściwie wszystko nam jedno, że jest, jak jest i niech już tak będzie. Wieczny karnawał, zero postu.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards