Wielki Post – dzień V

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód.

 Zdumiewające, Bóg jest kuszony, poddawany próbie, rozliczany. Już to jest dowodem niesamowitej pokory Tego, który JEST.

Trzy pokusy, trzy propozycje, tak stare jak świat.

Mieć, posiadać- dla niektórych ciągle mało. Nieważne jest – jak, byle mieć, byle posiadać, przecież cel uświeca środki. Rozpychanie się łokciami, podkładanie „świń”, byle osiągnąć cel. Boże jak człowiek może się upodlić, ześwinić, sprzedać się, byle mieć coś, co i tak wiecznie nie będzie miał.

Władza – intryga, zawiść, panowanie. Ilu już to zgubiło, ilu przez to stało się tak nie znośnymi, że strach pomyśleć. Tyrania męża nad żoną, ojca nad dzieckiem, przełożonego nad podwładnym. A przecież potrzeba tak niewiele, potrzeba bycia przede wszystkim człowiekiem.

Sukces- doza każdego z nas, bycie podziwianym, pochwalanym z jednoczesnym nieprzyjmowaniem jakichkolwiek uwag i krytyk, z patrzeniem pogardliwie i wyniośle na każdego, zwłaszcza na tego, który nie prezentuje mojego stanowiska, który nie jest ze mną.

Trzy rzeczy czyniące z człowieka karykaturę, czyniące z człowieka obraz godny pożałowania.

Jeżeli Boga kuszono, bądź pewny, że i Ty będziesz kuszony. Ale pamiętaj, pokusa to jeszcze nie grzech.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards