Wielki Post – dzień XI (sobota)

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Share on skype
Share on twitter
Share on whatsapp

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują.

„Kochać,  jak to łatwo powiedzieć.”  Jest to prawda, miłości nie mierzy się słowami, ale przede wszystkim czynami. Ale kochać nieprzyjaciół to jeszcze więcej, to jeszcze trudniej.

Kim oni są, co to są za ludzie, których zwykliśmy nazywać naszymi nieprzyjaciółmi? Nade wszystko nieprzyjaciółmi są ci, którzy, po prostu, nie są naszymi przyjaciółmi. To cały szereg ludzi, osób, z którymi się codziennie mijam, spotykam, napotykam. To stali lub nie, pasażerowie komunikacji miejskiej, to przechodnie, klienci tych samych sklepów, w których i ja robię zakupy itd. Chodzi o moją życzliwość względem nich, uczynność, usłużność, całą gamę kultury i estetyki. To wszystko już się nakłada na miłość, może nie przez wielkie „M”, ale to już zawsze coś.

Gorzej jest z wrogami, najlepiej gdyby nie było ich w naszym życiu. Jednak tak to jednak bywa, że, niestety, albo my, albo ktoś nam nadepnął mocno na stopę. Z relacją z nimi, mamy się wystrzec nienawiści i chęci zemsty, nawet gdyby taki stosunek pałał od nich w naszym kierunku. Mamy się także modlić, prosić Boga, bo samemu trudno zachować szlachetną postawę. Dlatego módl się i nie daj się wchłonąć w spiralę zła i nienawiści.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
Dodatkowa Msza św. w piątek
15:00 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards