II Niedziela WIelkiego Postu

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie”.

Słowo Boga trwa wiecznie, jest przeszłością, jest przyszłością, ale nade wszystko Ono Jest. Co to znaczy: dla człowieka wierzącego przyszłość nie przyniesie żadnej nowej sytuacji od tej, która stała się obecna po spotkaniu z Jezusem, odmiennej od tej, która trwa tu i teraz. Bowiem to Słowo, to jedyne i niepowtarzalne Słowo, jako dar i obietnica, okazuję się bardziej realne, bardziej trwałe niż cała przestrzeń, która nas otacza. Ono nie ma zamiaru odkrywać nam jutra, ale ukazuje nam właściwą drogę, która jest dzisiaj.

Pamiętaj, przyszłość jest nam dana tylko wtedy, kiedy staje się teraźniejszością.