Wielki Post – dzień XXIII

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Share on skype
Share on twitter
Share on whatsapp

Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, zabierze wszystką broń jego, na której polegał, i łupy jego rozda. Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza”.

 „Licho nie śpi”, tak to prawda. Wielki Post to między innymi przyglądanie się swoim wadom, słabościom, negatywnym usposobieniom. Wygrany jest już prawie ten, kto zna swe słabe strony, swoje mankamenty i wie co z nimi zrobić.

Ale bądźmy ostrożni, tutaj nie ma mocnych. Diabeł zna nas doskonale, wie, gdzie nas uderzyć, gdzie są nasze najsłabsze strony; zawsze podchodzi do nas znaną sobie wydeptaną ścieżką. On wie, gdzie i jak najszybciej się zachwieję, jak stracę równowagę i kontrolę nad samym sobą. „Niech ten kto stoi, baczy, aby nie upadł” – pisał św. Paweł.

Czuwaj, to znaczy nie otwieraj złu furtki do swego życia, nie igraj z nim, bo przegrasz. Uważaj również na to, że sam nie wiele wskórasz, proś Boga o pomoc, o siłę. Diabeł jest mocniejszy od ciebie, jeśli jesteś sam, jeśli zdecydujesz się na samodzielną walkę z nim, polegniesz, szybciej niż myślisz.

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
Dodatkowa Msza św. w piątek
15:00 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards