WIelki Post – dzień XXV

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

„Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: «Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam».

Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: «Boże, miej litość dla mnie, grzesznika». Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”.

 

            Nie każda modlitwa jest dobra i nie każda modlitwa jest miła Bogu.

            Na modlitwie jesteśmy ważni, ale nie najważniejsi i nie to stanowi jej sedno, co ja chcę powiedzieć, ale to, co Bóg chce i pragnie mi przekazać.

            Często bywa tak, że na modlitwie to my chcemy Bogiem kierować, rozporządzać, wydawać, właściwe sobie, dezyderaty, rozporządzenia. A Bóg ma je tylko zaaprobować.

            Dlatego modlitwa to przede wszystkim szukanie Boga, szukanie przebłysku Jego prawdy, okna, które otwierałoby się na Niego. Modlitwa to odnajdywanie drogi, która z więzienia skończoności wiedzie ku pełni, ku prawdzie. Jednocześnie musimy sobie zdać sprawę z naszych granic, z naszych skończoności, że Boga nie można sobie, od tak, wymyślić; że na końcu jest zawsze On sam, który przekracza nasze myślenie.

            Modlitwa jest rozpięta nad przepaścią adorującego posłuszeństwa i pokornej modlitwy. To nie my mamy Boga poruszyć, ale to On nas samych.

Modlitwa nie zmienia postanowień Boga, ale tego, kto do Niego się modli. S. Kierkegaard.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards