Wielki Post – dzień XXVI

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

Zaprowadzili więc tego człowieka, niedawno jeszcze niewidomego, do faryzeuszów. A dnia tego, w którym Jezus uczynił błoto i otworzył mu oczy, był szabat. I znów faryzeusze pytali go o to, w jaki sposób przejrzał. Powiedział do nich: „Położył mi błoto na oczy, obmyłem się i widzę”. Niektórzy więc spośród faryzeuszów rzekli: „Człowiek ten nie jest od Boga, bo nie zachowuje szabatu”. Inni powiedzieli: „Ale w jaki sposób człowiek grzeszny może czynić takie znaki?” I powstało wśród nich rozdwojenie.

 Można stać blisko Chrystusa, być blisko Niego, a mimo tego nie dostrzegać Go. Można Go słuchać, jednocześnie będąc głuchym, przeinaczając po swojemu to, co On mówi. Można nazywać się Jego uczniem, a żyć tak, jakby Go w ogóle nie było. Można.

Grozi nam takie rozdwojenie, dlatego trzeba uważać i nieustannie się nawracać, przyglądać się sobie, czy na pewno wszystko jest porządku.

Faryzeizm ciągle jest niebezpiecznie aktywny, uważajmy na to!

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards