Wielki Post – dzień XXVIII

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

Znajdował się tam pewien człowiek, który już od lat trzydziestu ośmiu cierpiał na swoją chorobę. Gdy Jezus ujrzał go leżącego i poznał, że czeka już długi czas, rzekł do niego: „Czy chcesz stać się zdrowym?”

Trzydzieści osiem lat, mój Boże, jakże to długi okres. Nie wiemy do końca, co pragnie przekazać nam ten fragment Ewangelii, dlaczego ten człowiek tak długo żebrał i dlaczego tak długo musiał czekać na uzdrowienie.

Jedna z podstawowych prawd mówi, że wobec Boga trzeba mieć cierpliwość, że trzeba się jej nauczyć. Bóg ma inny – swój czas, tak bardzo różny od naszego. To trudne, ale bez cierpliwego oddania się Bogu, grozi nam zobojętnienie, które z biegiem czasu może się zamienić w ateizm. Dlatego trzeba też Boga prosić o cierpliwość.

Zresztą, nie ma modlitw nie wysłuchanych, jednak wysłuchanie i realizacja to już zupełnie inna sprawa. Potrzeba nam także łaska zrozumienia Boga.

Jest jeszcze jedne aspekt tej Ewangelii. To nie chory człowiek prosi o uzdrowienie, ale pyta się tutaj sam Bóg, czy tego pragnie.

Bywa, zresztą nierzadko, że człowiek tak zgnuśnieje, przywyknie do swych chorób, nałogów, nieszczęść, zwłaszcza tych duchowych, że może już niczego nie widzieć, że może powiedzieć, że jemu jest dobrze.

Niebezpieczne jest zło, kiedy się głęboko zalęgnie, bowiem wtedy grozi ryzyko, że do niego tak przywykniemy, że będzie nam z zasady wszystko jedno.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30 


Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek, środa
po porannej Mszy św. do 9:00

Wtorek, czwartek
po wieczornej Mszy św. do 21:00

lub po telefonicznym umówieniu

Na protokoły przedślubne prosimy o umówienie się na oddzielny indywidualny termin po ustaleniu daty z duszpasterzem.

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards