NIEDZIELA PALMOWA

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

Uczniowie poszli i uczynili, jak im Jezus polecił. Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich. A ogromny tłum słał swe płaszcze na drodze, inni obcinali gałązki z drzew i ścielili na drodze. A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!

Gdy wjechał do Jerozolimy, poruszyło się całe miasto, i pytano: «Kto to jest? A tłumy odpowiadały: «To jest prorok, Jezus z Nazaretu w Galilei».

Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Jego życia, ostatnie chwile, ostatnie momenty.

Jakie to przedziwne, że dzisiaj ten sam tłum z niewypowiedzianą euforią krzyczy „hosanna”, jaki on jest podniecony, uradowany, widząc nadjeżdżającego Chrystusa. A minie niespełna tydzień, niespełna kilka dni i zamiast „hosanna” będzie „ukrzyżuj Go”. Jaki dziwny i niestały jest człowiek; dzisiaj błogosławi, a jutro przeklina, dzisiaj się z ciebie cieszy, a jutro już tobą gardzi.

A Jezus milczy, wie dobrze, że ten sam tłum niebawem radykalnie zmieni swe zadanie, swą opinię, swe upodobania i preferencje. Milczy, bo jest cichy i pokorny.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards