Jej Oblicze…

Maryja jest dla nas wzorem, inspiracją, a także przyjaciółką i Matką, która zawsze wysłucha, zawsze wspiera, a przede wszystkim nieustannie jest blisko. Przekonali się o tym wielcy Polacy, dla których Matka Boża z Jasnej Góry była najważniejszą kobietą.

Mężczyźni tracą dla Niej głowę, bez wahania oddają Jej swoje życie, składają na Jej ręce wszystkie najważniejsze sprawy. Królowie ślubują, papieże potykają na schodach zapatrzywszy się w Nią. Piękna, dostojna, dumna, bijąca mądrością, nieodgadniona, tajemnicza, czyli taka, jaką chciałaby być każda kobieta a jednocześnie bolesna, z przeoraną twarzą i z ogromnym smutkiem w oczach.

Taka jest nasza Jasnogórska Królowa. Swoje życie powierzyli jej najznamienitsi Polacy. Mężczyźni najlepsi z najlepszych oddali Jej swe serce.