Adwent – Dzień II

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

„Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” – a idzie; drugiemu „Przyjdź!” – a przychodzi; a słudze: „Zrób to!” – a robi».

W dzisiejszej Ewangelii Jezus jest w Kafarnaum. Przychodzi do Niego dowódca wojskowy, setnik i prosi o uzdrowienie swojego sługi: ,,Panie, mój sługa leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi’’. Dotyka mnie troska setnika o swojego sługę. Szuka on pomocy dla cierpiącego. Prosi Jezusa. Jezus mówi: ,,Przyjdę i uzdrowię go’’. Można by pomyśleć, że szybko załatwił sprawę. Ale setnik odpowiada Jezusowi, że nie musi przychodzić wystarczy, że Jezus powie słowo i jego sługa będzie uzdrowiony. Co za wiara! Zadaję sobie pytanie: Jaka jest moja wiara? Jaka jest moja wiara w moc Słowa Bożego? Jezus-Słowo uzdrawia, prowadzi, daje siłę, rozświetla drogę życia, bo: ,, Na początku było Słowo, to Słowo było u Boga, Bogiem było to Słowo. Wszystko przez Nie się stało. W Nim było życie. (por J 1, 1-4).

Pragnę, aby ten Adwent, czas oczekiwania na Wcielenie Słowa Bożego, przeżywać ze Słowem Bożym. Pragnę iść w moją codzienność, radości i wyzwania razem z Nim.

Jezu przymnóż mi wiary w moc Twojego Słowa.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards