Adwent – Dzień XIV

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

„Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:

«Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» On odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i wszystko naprawi. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy ma od nich cierpieć». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.”

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa: „Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?”

… Dosłownie chwilę temu trzej uczniowie doświadczyli przemienienia Jezusa na Górze Tabor. Piotr, Jakub i Jan zostali dopuszczeni najbliżej do poznania mesjańskiej tajemnicy – przemienienie objawiło Jezusa w Jego Boskiej chwale jako Syna Bożego.

Schodzenie z góry … to moje doświadczenie, kiedy po spotkaniu z Jezusem w Eucharystii i Komunii z Nim, jako Tabernakulum wracam do swojej Galilei. Czy mam świadomość tego, ze Bóg, który mieszka we mnie, właśnie udzielił mi ze swojej świętości? Czy zauważam ten ogrom łaski i miłości, który wypływa z każdego spotkania z Nim? Już nie muszę stać za zasłoną przybytku by raz w roku móc wejść przed Boży tron, ale dzięki Jezusowi mam śmiały przystęp do Ojca. Trzeba mi być wyczulonym i uważnym, by usłyszeć Boga, który mówi prosto do mojego serca. Duchu Święty przyjdź i przemieniaj moje myślenie, oświecaj moją drogę i pozwól doświadczać radości bycia z Jezusem.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30 


Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek, środa
po porannej Mszy św. do 9:00

Wtorek, czwartek
po wieczornej Mszy św. do 21:00

lub po telefonicznym umówieniu

Na protokoły przedślubne prosimy o umówienie się na oddzielny indywidualny termin po ustaleniu daty z duszpasterzem.

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards