Adwent – Dzień XVII

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

„Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:«Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi». „

Dlaczego ludziom wciąż tak bardzo nie po drodze jest podążać za Jezusem? Dlaczego nie potrafimy być posłuszni, dlaczego pycha i brak wiary zabija w nas powołanie? Wielu z nas wciąż kalkuluje wszystkie za i przeciw bycia z Panem. To czy się opłaca i czy przypadkiem tuż za rogiem nie znajdziemy czegoś lepszego. Porównujemy się do innych, oceniamy innych, tak naprawdę ich nie znając.

W Ewangelii widzimy dwoje ludzi, którym się nie chciało spełnić woli Ojca, bo mieli własne plany, pragnienia. Jeden w tej przypowieści się opamiętał, ale drugi już nie. Do czego to ma nas prowadzić?

Którym synem ja jestem? Czy jestem posłuszny we wszystkim Bogu? Nie jest łatwo odwrócić się od grzechu, zrezygnować z przyjemności dla Boga, ale Jezus nigdy nie obiecywał, że będzie łatwo i prosto. Co Jezus obiecuje to, że każdy człowiek, niezależnie od przewinień, wejdzie do królestwa niebieskiego, jeżeli się nawróci i wyrzeknie starego życia. Tak więc każdy z nas ma tą samą szansę.

Trzeba przestać kalkulować, człowiek wiary powinien podążać za Słowem. Takich czeka nagroda w Niebie. Ojciec chce dla nas tylko dobrze, recepta jest prosta, dać się prowadzić Słowu. Amen.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30 


Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek, środa
po porannej Mszy św. do 9:00

Wtorek, czwartek
po wieczornej Mszy św. do 21:00

lub po telefonicznym umówieniu

Na protokoły przedślubne prosimy o umówienie się na oddzielny indywidualny termin po ustaleniu daty z duszpasterzem.

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards