Adwent – Dzień XXV

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

„W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała:

«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona…”

Widzimy tu spotkanie dwóch matek, pragnących wspierać się i pomagać sobie nawzajem wmomencie wielkiej zmiany w ich życiu. Obie wyciągają do siebie rękę w miłości i radują się dziełem Boga w swoim życiu. Maryja przyniosła Elżbiecie Boga w swoim sercu i w swoim łonie. Ja również przynoszę Boga każdemu, kogo spotykam, i każdy, kogo spotykam, przynosi Boga mnie. Maryja, choć większa niż Elżbieta, nazwana “błogosławioną między niewiastami”, odwiedza starszą krewną w potrzebie. Panie, pomagaj mi stawać się małym, ucz mnie służyć innym w miłości, zapominając o sobie, bo tylko wtedy, gdy staję się małym, staję się wielkim w Twoich oczach. Panie, w miarę jak zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, uwolnij mnie od egocentryzmu i skupienia na sobie. Zamiast tego napełnij mnie zapałem i hojnością serca. Tak jak Maryja, niech i ja wyruszę w pełną miłości służbę innym i doświadczę, jak Twoja Miłość rozkwita we mnie i w tych, których stawiasz na mojej drodze. Panie, wskaż mi dzisiaj człowieka, z którym mogę się podzielić tym, co czynisz w moim życiu. Daj mi taką otwartość serca, aby inni wiedzieli, że zawsze mogą podzielić się ze mną tym, co czynisz w ich życiu. Daj mi łaskę nieść Ciebie światu jak Maryja i jak Elżbieta z radościa świadczyć o Twojej obecności w naszym świecie. Amen.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards