Rocznica śmierci

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

11 sierpnia 1976 r. zmarł założyciel naszej parafii ks. Jan Bas.

W niedzielę na godz. 14:00 zapraszamy na Cmentarz Południowy, aby tam pomodlić się za zmarłych kapłanów i parafian.

„….zmarł 11 sierpnia 1976 r. przeżywszy 65 lat, z tego 41 lat w kapłaństwie. Pogrzeb zasłużonego kapłana odbył się przy udziale tysięcznej rzeszy parafian, rodaków z innych parafii i licznych delegacji ze sztandarami.W niedzielę 22 sierpnia 1976 r., wieczorem, przy trumnie wniesionejdo polskiego kościoła, mszy św. przewodniczył ks. inf. Władysław Staniszewski, a kazanie wygłosił ks. prał. Ernest Chowaniec. W poniedziałek, dzień później, 23 sierpnia 1976 r. mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. bp Szczepan Wesoły i pożegnał zmarłego kapłana w imieniu licznie przybyłych księży polskichi angielskich. Ordynariusza Diecezji Salford reprezentował ks. bp GeoffreyBurke, który podziękował zmarłemu kapłanowi za ofiarną pracę w służbie Bogui swoim parafianom.Na Cmentarzu Południowym, po modlitwach w kościele, które celebrował bp Szczepan Wesoły, żegnali swego proboszcza tłumnie wierni: parafianie, Polonia skupiona wokół Manchester i z okolic oraz pozostali, dla którychks. Bas był ważną osobą w ich życiu. Pamiątkowa tablica umieszczona przy wejściu do kościoła przypomina wszystkim, że pierwszym proboszczem i organizatorem polskiej parafii w Manchester był ks. prałat Jan Bas.

z publikacji „Wczoraj, dzisiaj i ku przyszłości”

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30 


Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek, środa
po porannej Mszy św. do 9:00

Wtorek, czwartek
po wieczornej Mszy św. do 21:00

lub po telefonicznym umówieniu

Na protokoły przedślubne prosimy o umówienie się na oddzielny indywidualny termin po ustaleniu daty z duszpasterzem.

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards