Urodziny najstarszych chrystusowców

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

W pierwszy dzień wiosny, w czwartek 21 marca 2024 r., do Domu Prowincjalnego przy szanownej Carlton Road w Manchester przybyli chrystusowcy posługujący w prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Powodem tego wspólnotowego spotkania było świętowanie 90. urodzin najstarszego chrystusowca, a żeby być dokładnym, dwóch najstarszych chrystusowców na Wyspach: Stanisława Leniarta i Jana Wojczyńskiego, którzy celebrują w bieżącym roku 90. urodziny (pierwszy w końcu marca, drugi – w sierpniu). Kulminacją celebracji urodzin była wspólna modlitwa w intencji zacnych Jubilatów podczas uroczystej Mszy Świętej w kaplicy Domu Prowincjalnego. Przewodniczył jej ks. prowincjał Wojciech Rożdźeński SChr, słowem i świadectwem podzielił się dawny prowincjał, a obecnie duszpasterz z Londynu ks. Andrzej Zuziak SChr, a koncelebrowali nie tylko z naszej prowincji, lecz również ci chrystusowcy, którzy przebywają akurat w Królestwie z powodu rekolekcji lub pomocy świątecznej. Po Eucharystii wszyscy zasiedli do obiadu, który został przygotowany i zaserwowany przez siostry misjonarki. Spotkaniu, jak zawsze, towarzyszyła, radość i poczucie humoru (bowiem z tego znana jest nasza prowincja).

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards