Miłosierdzie Boże

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

II Niedziela Wielkanocna nazywana niegdyś niedzielą białą lub przewodnią, od kilkudziesięciu lat jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Ta niedziela to nasze największe parafialne święto, tytularna uroczystość Miłosierdzia Bożego – odpust parafialny.

Podobnie jak w minionym roku do naszej wspólnoty przyjechał nasz ordynariusz bp John Arnold, który przewodniczył odpustowej Mszy św. tym razem o godz. 10:00.

W trakcie Liturgii ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania 52. kandydatów.

W homilii skierowanej do młodych, i nie tylko, zwrócił uwagę, że każdy z nas ma do spełnienia misję, zadanie od Boga, a sakrament Ducha św. ma nie tylko pomóc w odkryciu celu życiowego, ale pomóc w realizacji go, tym samym działania ku większej chwale Boga.

Po Mszy św. ks. Biskup pozostał, aby ponownie zobaczyć parafię, porozmawiać z ludźmi, członkami Rady Parafialnej, innymi grupami, dowiedzieć się więcej na temat polonijnego duszpasterstwa, oraz celu i zadania Towarzystwa Chrystusowego w diecezji Salford.

We Mszy św. wziął udział także ks. Prowincjał Wojciech Rożdźeński SChr.

Drugim etapem naszego świętowania był parafialny obiad, który punktualnie modlitwą, błogosławieństwem oraz toastem rozpoczął się o godz. 12:00.

Ks. Karol, który rozpoczął modlitwy, w swoim przemówieniu nawiązał do historii kultu Miłosierdzia Bożego, zwłaszcza w kontekście jego dziejów na Wyspach Brytyjskich.

Odpustowy obiad jest od lat wpisany w kalendarz wydarzeń naszej parafii. Wydarzenie to zastąpiło zasłużone „święcone parafialne”, które do święta Miłosierdzia Bożego, było stałym elementem świątecznych celebracji.

Nasze spotkanie przy stole trwało aż do godz. 16:00, kiedy to ostani goście, z ponad 100 uczestników opuściło salę parafialną.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards