Pielgrzymka do Holywell i Pantaspah

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

W ostatnią sobotę czerwca udaliśmy się w grupie około 80 osób do Walijskiego Lourdes, czyli do sanktuarium w Holywell i Pantasaph.

Cudowna studnia świętej Winefride w Holywell w hrabstwie Flintshire (północna Walia) to miejsce szczególne, już od 13 stuleci studnia przyciąga pielgrzymów z całego kraju oraz zagranicy. Podobno to miejsce jest najstarszym ciągle działającym bez przerwy miejscem kultu w Europie.

O godz. 10:30 rozpoczęliśmy program od konferencji, którą wygłosił ks. bp. Krzysztof Zadarko, z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Nauka mówiła o randze sakramentu chrztu oraz o tym, jak ważna jest uświadamianie sobie mocy tego sakramentu, chociażby przez odnawianie przyrzeczeń chrzcielnych.

Następnie w procesji wokół sanktuarium odmówliśmy różaniec św.

Po południu udaliśmy się do drugiego miejsca, do Pantasaph, gdzie po ciekawych perturbacjach znaleźliśmy się we franciszkańskim klasztorze, gdzie od połowy XIX w. znajduje się niewielki, ale urokliwy kościół pw. św. Dawida.

To tam została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. biskup, wygłaszając homilię, w której przybliżyłam postać rodziny Ulmów.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30 


Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek, środa
po porannej Mszy św. do 9:00

Wtorek, czwartek
po wieczornej Mszy św. do 21:00

lub po telefonicznym umówieniu

Na protokoły przedślubne prosimy o umówienie się na oddzielny indywidualny termin po ustaleniu daty z duszpasterzem.

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards