Adwent – Dzień VI

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

„Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno wołali: „Ulituj się nad nami, Synu Dawida”. Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: „Wierzycie, że mogę to uczynić?”. Oni odpowiedzieli Mu: „Tak, Panie”. Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: „Według wiary waszej niech się wam stanie”.

Niezwykłe w tej Ewangelii jest to, że ci niewidomichoć nie widzą, to jednak idą. Iść w ciemności, pośród ciemności, gdy wokół niepewność, strach, lęk, gdy każdy kolejny krok wymaga nowego wysiłku; a mimo wszystko iść za Tym, który jest Światłością.

Tak niewielu to potrafi.
Najczęściej jak przyjdą ciemności, trudności, siadamy na brzegu ulicy, na brzegu naszego życia i narzekamy na swój los i na Tego, który zesłał na nas tą ciemność.
A tamci szli. Na tym polega wiara, iść, gdy nie widać, iść chociaż niewiadomo czasami jak.
Wierzycie, że mogę to uczynić?”. Oni odpowiedzieli Mu: „Tak, Panie”.
Nie musiał pytać i nie musieli odpowiadać, ale idąc pokazali, że wierzą. To jest nasza wiara, która każe iść, gdy wokół mrok.

Ad rem komentarza wczorajszego.
Jest prawdą, że w obliczu cierpienia, bólu, zwłaszcza tego niezawinionego, rodzi się pytanie, które wypływa również z wiary – dlaczego? Dlaczego Boże, który wszystko możesz i wszystko wiesz, pozwalasz, dopuszczasz na tyle zła, bólu i łez.
Sam wielokrotnie szukam odpowiedzi, i nie wiem. Zrozumiałem, a może wciąż się uczę, że pewne pytania są bez odpowiedzi, że w pewnym momencie potrzebna jest teologia na kolanach, w duchu pokory. Można się wymądrzać, udzielać mądre odpowiedzi, gotowe schematy, ale to wszystko na nic. Jezu ufam Tobie, jak czasami łatwo to przychodzi, gdy zdrowie dopisuje, dzieci prawidłowo się rozwijają, dom, mąż, żona, praca, itd.
Nierzadko krzyż, a na Nim Chrystus-Bóg jest jedyną odpowiedzią.
Wiem, że dla niektórych może być to mało…

photo/flickr

Personalised Football Shirts United Kingdom Cheap Football Shirts shop:https://www.cheapfootballshirtsvips.co.uk/ Printing
Spoiler: Most of them https://www.cheapfootballshirtsvips.co.uk/ are big purple shirts. You’ll additionally be capable of customise your staff soccer shirts by printing issues like corporate sponsors, names, logos and more, so your team look skilled from the minute they step out the buy cheap football kits changing room. Fabricated from sturdy fabrics with ventilation in mind our soccer shirts will maintain your group wanting great game after game. Offering an athletic match for a sculpted look, the VO2 Performance Match Football Shirt is the Real Madrid Home Football Shirt 2018/2019 professional selection for striking workforce put on.
Don’t let your video games go you Real Madrid 3rd Away Football Shirt 2018/2019 by without your custom Football t-shirts & customized shirts. Among such one is Customized Glam Woman model that present big selection of options for ladies football T-shirts, customized women football shirts and hoodies Real Madrid Away Football Shirt 2018/2019 even. SOCCER followers will have the ability to create their own customized kits at Nike Town. We now have a huge number of cheap Barcelona football shirts colors and styles with totally different materials and variations in football shirts, so take a second to seek out what most Barcelona Home Football Shirt 2018/2019 closely fits your group needs and specs.
We create the soccer designs. The design was printed completely Barcelona Away Football Shirt 2018/2019 on our shirts. With four totally different custom football shirt options and Atlético de Madrid football shirts a full range of junior and grownup sizes, VO2 have all the things it’s worthwhile to create fantastic looking kits for every type of the beautiful sport. Our workforce can even assist with your football shirts and different Atlético de Madrid Home Football Shirt 2018/2019 custom attire with FREE design help.
We’re happy with the amount of options you’ve at your cheap Bayern Munich football shirts disposal with our 'design your own’ instrument, however we’re additionally dedicated to providing quality grownup football uniforms which are each snug and durable. I’ve tried factories in each Thailand cheap premier league football kits and China to manufacture sportswear, fitness clothing and soccer shirts for my on-line cheap arsenal shirt store and profitable brand.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards