POLONEZ

A nam wszystkim w duszach gra polski folklor…

Wiele osób się zastanawia czy taniec ludowy jest dla każdego. My z pewnością potrafimy odpowiedzieć na to pytanie i brzmi ono oczywiście TAK! Niezależnie od wieku daje on niesamowitą radość i zastrzyk pozytywnej energii.

Polonez Manchester jest jednym z dłużej działających Zespołów Pieśni i Tańca na terenie Wielkiej Brytanii, powstał w 1949 roku i od tego czasu się rozwija i promuje naszą piękną kulturę oraz tradycje polskie. Możemy się poszczycić bardzo bogatym repertuarem oraz kolekcją wspaniałych strojów ludowych. Koncertujemy nie tylko w Manchesterze i okolicach, ale również w innych miastach Wielkiej Brytanii.  Dodatkowo regularnie uczestniczymy w Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Naszej zajęcia przeznaczone są dla młodzieży oraz osób dorosłych, nawet takich, które nie miały jeszcze okazji „zasmakować” w polskiej kulturze ludowej. To zajęcia dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić, trochę zmęczyć i szeroko uśmiechnąć! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością w każdą środę o godzinie 19:30 na salę parafialną.

Dane kontaktowe:

E-mail: polonezmanchester@yahoo.co.uk