Adwent – Dzień XVI

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Share on skype
Share on twitter
Share on whatsapp

„Gdy Jezus przyszedł do świątyni i nauczał, przystąpili do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: „Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę?” Jezus im odpowiedział: „Ja też zadam wam jedno pytanie; jeśli odpowiecie Mi na nie, i Ja powiem wam, jakim prawem to czynię. Skąd pochodzi chrzest Janowy: z nieba czy od ludzi?” Oni zastanawiali się między sobą: „Jeśli powiemy: «z nieba», to nam zarzuci: «Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?» A jeśli powiemy: «od ludzi», boimy się tłumu, bo wszyscy uważają Jana za proroka”. Odpowiedzieli więc Jezusowi: „Nie wiemy”. On również im odpowiedział: „Więc i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię”.

Jacyś niezdecydowani są przywódcy świata religijnego, ci faryzeusze. Z jednej strony nie mogą patrzeć na Jana, a z drugiej coś ich ku niemu pociąga, prowadzi. Są w rozkroku, w zachwianiu, w niepewności. Ani tam, ani tu, ani tak, ani siak.
Bożek kompromisu, konformizmu, „świętego spokoju”, niezdecydowania, politycznej poprawności jest dzisiaj wszechwładny. Jak my go często lubimy, jak w takiej nijakości jest nam dobrze. Jednakże w sumie takie zachowanie czyni nas bardziej godnymi pożałowania, aniżeli sobie wyobrażamy.

Zdecyduj się wreszcie albo, albo. Albo wejdź do Kościoła, albo z niego wyjdź.
Albo bądź zimny, albo gorący
W wierze jest miejsce albo na mini, albo na max.
Wobec tych niezdecydowanych Jezus milczy.
photo: Mat Haggerty/unsplash.com

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
Dodatkowa Msza św. w piątek
15:00 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards