Wielki Post – dzień XXIV

Jeden z uczonych w Piśmie zbliżył się do Jezusa i zapytał Go: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?” Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: «Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą». Drugie jest to: «Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego». Nie ma innego przykazania większego od tych”.

Św. Augustyn powiedział, że „zadaniem naszego życia jest, drodzy bracia, uzdrowić oczy serca, by mogły oglądać Boga”.

Życie wiecznie nie jest życiem, które przyjdzie potem, później, zaś, niebawem, gdyż w takim razie nie byłby życiem wiecznym. To jest, tu i teraz, prawdziwe życie. Żyjemy, jeżeli Go poznaliśmy. A jak Go poznać. Nie inaczej jak słuchając Go, kierując się tym, co do nas mówi. Słuchaj!!!

Człowiek ma po to parę uszu, aby dwa razy więcej słuchać i jeden język, aby dwa razy mniej mówić.

I na koniec pamiętaj, gdzie jest człowiek, tam jest Bóg, gdzie go nie ma, tam Boga nie znajdziesz.

Słuchaj i szukaj!