BOŻE CIAŁO

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on pocket
Pocket
Share on skype
Skype
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Share on skype
Share on twitter
Share on whatsapp

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona jest w czwartek po Oktawie Zesłania Ducha Świętego, w Wielkiej Brytanii w niedzielę. Istotą tej uroczystości jest uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, realnie obecnego w Ciele i we Krwi, w sakramencie ołtarza, choć pod postacią chleba i wina. Tego dnia wierni biorą udział w procesji do czterech ołtarzy ustawionych w pobliżu kościoła. Często ołtarze te są budowane przez parafian zaangażowa- nych w życie swojej wspólnoty. Dzieci sypią płatki kwiatów, w wielu miejscach w Polsce układane są wręcz dywany z kwiatów; ministranci z dzwonkami za- powiadają „światu”, że idzie Król, a za Nim cały Lud Boży. Przy każdym ołtarzu odczytywany jest fragment Ewangelii dotyczący zapowiedzi ustanowienia Eu- charystii.

Procesja jest okazją do publicznego wyznania wiary i do wspólnej modlitwy. W wielu miejscach ludzie ozdabiają okna i domy na szlaku procesji, aby uczcić i adorować przechodzącego Pana.

Po Zmartwychwstaniu, okresie Wielkanocnym, Wniebowstąpieniu, Zesłaniu Ducha Świętego i Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, właśnie ta uroczystość jest pewną klamrą zamykającą wielkie zdarzenia zbawcze w roku liturgicznym. Po Bożym Ciele czeka nas długi okres zwykły i czas codziennej weryfikacji sta- nu naszego naśladowania Chrystusa. Nie oznacza to jednak, że Bóg jest wtedy jakoś bardziej ukryty albo rozdaje mniej łask. Może właśnie ten ostatni akcent, przypomnienie prawdy o realnej obecności Jezusa w Eucharystii, może być dla nas nadzieją na co dzień i umocnieniem w chwilach próby.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
Dodatkowa Msza św. w piątek
15:00 

Każda osoba pragnąca uczestniczyć we Mszy św. jest proszona o wypełnienie specjalnego formularza. Dotyczy on osób, które pragną wziąć udział w nabożeństwie w sobotę wieczorem, w niedziele oraz w święta. Na pozostałych Mszach (w ciągu tygodnia) prośmy o podanie swoich danych stewardowi, który danego dnia będzie pełnił posługę. Nie wymagana jest w dzień powszedni wcześniejsza rezerwacja internetowa. 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Link do rejestracji na Mszę św. 

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.