Żywy Różaniec na 75-lecie

Żywy Różaniec jest jedną z najstarszych grup działających przy parafii Miłosierdzia Bożego. Wczoraj podczas specjalnej Mszy św. podziękowaliśmy Państwu Bockenheim za wieloletnią posługę przewodniczenia Żywemu Różańcowi. Nową zelatorką została Pani Leokadią Platt, która ze wzruszeniem zdecydowała się podjąćprzewodniczeniu różańcowej grupie.

Po Mszy św. na sali zostało zorganizowanie spotkanie, które było swoistym powrotem do dawnego zwyczaju spotykania się przy kawie i ciastku członków Żywego Różańca. Po raz pierwszy Pani Leokadia przestawiła program, a także zachęcała innych aby mogli się bardzie włączyć i zaangażować w życie parafii. Po prawie 12 letniej przerwie Żywy Różaniec ponownie wróci do organizacji parafialnych herbatek, sprzątania kościoła oraz przygotowywania dekoracji.

Obecnie Żywy Różaniec liczy około 80 członków.