Jezu ufam Tobie

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

W jubileuszowym roku jeszcze bardziej dziękujemy Bogu za największy Jego przymiot jakim jest Miłosierdzie Boże.

Od 2010 w naszym kościele jest obraz Jezusa Miłosiernego, który powstał na specjalne życzenie osobistego spowiednika św. siostry Faustyny, błogosławionego Michała Sopoćko.

11 kwietnia 2010 r., (Niedziela Miłosierdzia Bożego) był dla naszej parafii szczególnym wydarzeniem, gdyż tego dnia został uroczyście intronizowany obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz ten znajdował się wcześniej w kościele św. Anny przy Domu Zakonnym Księży Marianów w Fawley Court. W związku z opuszczeniem tego miejsca przez księży marianów, staraniem ówczesnego proboszcza ks. Pawła Urbanka SChr, obraz ten znalazł godne miejsce w kościele Miłosierdzia Bożego w Manchester.

Historia powstania tego obrazu sięga roku 1954, kiedy ks. bp Franciszek Barda zaproponował ks. Michałowi Sopoćce ogłoszenie konkursu na nowy obraz Jezusa Miłosiernego ukazującego się Apostołom w dniu zmartwychwstania i ustanowienia sakramentu pojednania. Artystyczna Komisja Arcybiskupa w Krakowie wybrała wizerunek autorstwa prof. Ludomira Sleńdzińskiego – rektora Politechniki Krakowskiej. Obraz przedstawia Zbawiciela wchodzącego przez zamknięte drzwi do Wieczernika. Prawa Jego ręka błogosławi patrzącego, natomiast lewa uchyla szatę w okolicy niewidocznego serca, skąd wychodzą dwa promienie: biały i czerwony. Wymowa teologiczna tego obrazu jest taka sama jak zapisała św. s. Faustyna Kowalska w swoim Dzienniczku. 5 października 1954 r. wizerunek ten namalowany przez Sleńdzińskiego został zatwierdzony przez Główną Komisje Episkopatu do kultu w całej Polsce. Tak się zaczęła historia „drugiego pierwowzoru”. Obecnie obraz ten znajduje się
w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Kaliszu, dlatego nazywa się: „Typ Kaliski”.

W 1955 r. Sleńdziński namalował kolejny wizerunek, który przez szereg lat był umieszczony w kościele oo. franciszkanów w Krakowie, gdzie został poważnie uszkodzony. Konserwacji obrazu podjęli się państwo Bukowscy z Białegostoku. 3 września 1973 r. kard. Henryk Gulbinowicz poświęcił ten odnowiony obraz i zezwolił na umieszczenie go w białostockiej prokatedrze. 

Ks. Michał Sopoćko prosił w tym samym roku o wykonanie jeszcze jednej kopii obrazu na wyraźną prośbę ks. prowincjała oo. marianów Juliana Chrościechowskiego w Anglii. To właśnie ten obraz znalazł miejsce w ołtarzu głównym kaplicy św. Anny w Fawley Court. Napis w języku angielskim – Jesus, I trust in You – jest wyrazem otwartości Polonii na ludzi angielskojęzycznych oraz uniwersalnego przesłania orędzia Miłosierdzia Bożego. 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30 


Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek, środa
po porannej Mszy św. do 9:00

Wtorek, czwartek
po wieczornej Mszy św. do 21:00

lub po telefonicznym umówieniu

Na protokoły przedślubne prosimy o umówienie się na oddzielny indywidualny termin po ustaleniu daty z duszpasterzem.

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards