Niedziela Palmowa i…

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, najważniejsze siedem dni tygodnia w życiu chrześcijan. Podczas każdej Mszy św. zostały pobłogosławione palmy, a Liturgię o godz. 10:00 oraz 12:00 poprzedziła procesja upamiętniająca uroczysty wjazd Zbawiciela do Jeruzalem.

W naszej wspólnocie niedziela była drugim dniem rekolekcji, które głosi ks. Dominik Chmielewski SDB. Głównym tematem ćwiczeń duchowych jest nawrócenie, czyli odejście od złego ku dobru. Konferencjom towarzyszy modlitwa, nauka oraz świadectwo.

W tę niedzielę w parafii miało miejsce także ogólnobrytyjskie spotkanie Wojowników Maryi, dla których została odprawiona dodatkowa Msza św. z konferencją ks. Dominika.

Przed nami kolejne dwa dni rekolekcji, które poprowadzą nas do nocy konfesjonału, a w końcu do Paschy.

Niedzielę zakończyło ostatnie tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali, których bohaterem lub antybohaterem był Judasz.