Odsłonięcie tablicy

Email
Facebook
Pocket
Skype
Twitter
WhatsApp

W samo południe 3-Maja w centrum Manchester odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą Polskim Siłom Zbrojnym.

Wydarzenie to dokonało się na St. Peter Square tuż obok cenotaph, czyli pomnika dedykowanemu żołnierzom ostatnim wojnom światowym.

W uroczystości brały udział władze miasta Manchester na czele z burmistrzem, High Sferiff, który reprezentuje Króla, burmistrzowe zaprzyjaźnionych miast, przedstawiciele Konsulatu w Manchester na czele z Konsulem Generalnym oraz środowiska polonijne.

Równo o 12 odsłuchaliśmy przemów dystyngowanych gości, którzy nawiązywali do historii i tradycji narodu Polskiego, zwłaszcza w aspekcie kolejnej rocznicy uchwalenia pierwszej Ustawy Zasadniczej. Następnie odsłoniono dedykowaną polskim żołnierzom tablicę.

Po odsłonięciu nastąpiła modlitwa i błogosławieństwo prowadzona przez lokalnego kapłana fr. Peter Kinsella oraz naszego ks. Karola. Modlitwa zawierała w sobie aspekt powszechnej modlitwy, która obejmowała poległych żołnierzy, mieszkańców Manchester, Wielką Brytanię i Polskę oraz prośbę o pokój na świecie.

Nasz ceremoniał zakończyliśmy odmówieniem w dwóch językach Modlitwy Pańskiej.

Na samo koniec odśpiewaliśmy „God save the King” oraz „Mazurka Dąbrowskiego”.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
19:30 (sob), 8:00, 10:00 (dodatkowo online), 12:00 oraz 19:00

Poniedziałek
7:00

Wtorek – Sobota
7:00 oraz 19:30
 

Kancelaria Parafialna
czynna:

Poniedziałek – 7:30-9:00
Wtorek – 20:00-20:30
Środa – 7:30-9:30
Czwartek – 20:00-20:30
lub po telefonicznym umówieniu

Konto Bankowe

Właściciel konta / Account holder:
PCM Manchester

Sort Code: 
30-94-57

Number konta / Account number:
00621737

Prosimy, aby wpisać w Beneficiary Reference swoje nazwisko.

Poniżej link do PayPal za pomocą, którego można również składać donacje na potrzeby naszej parafii.

Donate Button with Credit Cards